Najčastejšie chyby pri používaní Webovej Elektronickej Zdravotnej KArty (WEZKA).

Najčastejšie chyby pri používaní Webovej Elektronickej Zdravotnej KArty  (WEZKA).

  1. pacientka sa vôbec nezaregistruje -  na konci registračného procesu má možnosť si to rozmyslieť a kliknúť na tlačidlo "Zrušiť registráciu".  Ak si to nevšimne a zaklikáva všetko za radom, očakávaný automatický registračný e-mail nedostane.  Ak ste sa zaregistrovali, ale nedostali ste e-mailovú správu s heslom, dajte nám o tom vedieť na adresu:  lekar@ogama.sk .
  2. pacientka sa zaregistruje dvakrát – treba si dôkladne prečítať  postup pri registrácii  a poučenie.  Registráciou pacientky  elektronická karta  WEZKA nie je automaticky funkčná.  Neregistrujte sa opakovane v domnení, že karta by mala byť ihneď aktívna. Elektronickú kartu môžete mať len jednu. Inak systém nevie kde má výsledky posielať a nepošle ich nikam.
  3. NEPREVZATÉ  HESLO -  veľmi častá chyba -  je potrebné vrátiť sa k automatickému e-mailu zaslanému systémom. Na jeho konci je  text:  Pre aktiváciu hesla navštívte nasledujúcu stránku:  http://www.ogama.sk/tisk.php?stranka  id= ......,  Je to tzv. link, na ktorý musíte kliknúť.  Jedine tak si heslo prevezmete a systému potvrdíte, že bolo zaslané správnemu adresátovi.  Až potom si ho môžete skopírovat a spolu s užívateľským menom vstúpiť  do e-karty.  Ak ste už e-mail zmazali,  postupujte podľa bodu č. 4 nižšie.
  4. STRATA HESLA, resp. ZABUDNUTÉ PRIHLASOVACIE ÚDAJE  - najčastejšia chyba.  Apelujeme na Vás, aby ste si po zaregistrovaní riadne poznačili prihlasovacie údaje a e-mailovú adresu.

Prihlasovacie údaje sú dva:

4.1  užívateľské  (prihlasovacie)  meno – určuje si ho pacientka sama. Správca stránky ho vie vyhľadať a pacientke ho povedať,

4.2  heslo – prvotne ho generuje systém, po prvom prihlásení si ho pacientka môže zmeniť.  Správca stránky ho nevidí, je zakódované, vidí ho len pacientka.

Pri strate hesla si pacientka môže aj opakovane vyžiadať nové heslo. Kliknite na www.ogama.sk/som-pacient-prihlasenie a uvidíte: 

Kliknite na „Vyžiadanie hesla“ a systém Vám vygeneruje a zašle nové heslo na e-mail, ktorý ste si uviedli pri registrácii.  V e-maili Vám príde nové heslo a súčasťou tohto e-mailu je  link.  Na tento link musíte kliknúť, čím si heslo prevezmete a aktivujete = identický postup ako pri bode č. 3.

Som pacient

Ordinačné hodiny

pondelok - piatok:                07:00 -13:00 streda párny týždeň:           13:00 -19:00
Ordinačné hodiny
pondelok - piatok
07.00-13.00
 
streda párny týždeň
13.00-19.00
Kontakt

OGAMA

Kyjevské námestie 9
974 04 Banská Bystrica

tel./fax/odkazovač:
048 390 4995

e-mail:
lekar@ogama.sk
sestricka@ogama.sk