Špičková vakcína na špičkovú cenu!

Ako sa môžem chrániť pred vznikom rakoviny krčka maternice?

Každý rok na Slovensku ochorie na rakovinu krčka maternice asi 600 žien a asi 220 ich tomuto ochoreniu každý rok podľahne.  Pritom teoreticky by nikto nemusel ani len ochorieť na túto nemoc, nie to ešte na ňu zomrieť! Máme na to všetky možnosti a prostriedky, len ich nevyužívame!  Ide o postup, ktorý sa nazýva PRIMÁRNA PREVENCIA = očkovanie proti HPV vírusom. Je to absolútne najdôležitejšia vec. V krajinách, kde sa s očkovaním začalo už krátko po vynájdení a vyrobení vakcín a celoplošne sa zaočkovala celá mladá populácia (napr. Austrália),  už po niekoľkých rokoch dramaticky poklesol výskyt genitálnych bradavíc a rakoviny krčka maternice.

Na Slovensku je od 1.4.2016 dostupná najnovšia vakcína proti HPV infekcii  GARDASIL 9. Je to svetový zlatý štandard v boji proti HPV infekcii.  Obsahuje vakcíny proti dvom nízko rizikovým typom HPV: 6 a 11 a siedmym vysoko rizikovým typom HPV: 16,18, 31, 33, 45, 52,58.  Z nich najagresívnejšie sú typy 16 a 18. Sú zodpovedné za viac ako 70% všetkých rakovín. 

Skontaktujte sa s naším pracoviskom a my vám poskytneme všetko potrebné na očkovanie: informácie, najnovšiu vakcínu GARDASIL 9  za akciovú cenu priamo na ambulancii,  jej aplikáciu a v prípade záujmu alebo potreby aj sledovanie nálezov na krčku maternice v období po zaočkovaní. 

V štandardnom režime očkovania dospelých osôb sú potrebné 3 očkovania – v nultom, druhom a šiestom mesiaci.

Dôležitým ochranným faktorom pre vznik rakoviny krčka materncie je aj vystríhanie sa promiskuitnému spôsobu života. Čím viac sexuálnych partnerov dotyčná osoba vystrieda, tým väčšiemu riziku infekcie vysoko rizikovými typmi HPV vírusov sa vystaví.                                                                                          

 

Diagnostika a
HPV INF.

Ordinačné hodiny

pondelok - piatok:                07:00 -13:00 streda párny týždeň:           13:00 -19:00
Ordinačné hodiny
pondelok - piatok
07.00-13.00
 
streda párny týždeň
13.00-19.00
Kontakt

OGAMA

Kyjevské námestie 9
974 04 Banská Bystrica

tel./fax/odkazovač:
048 390 4995

e-mail:
lekar@ogama.sk
sestricka@ogama.sk